• 100% organike
 • 3567 njerëz e porositën sot

Hypertea © - tension normal të gjakut që me përdorim të parë. Rezultat që zgjat.


-50%

Ai shënjestrën shkakun e sëmundjes, duke zvogëluar rrezikun e goditjeve në tru dhe infarktit në zero!

 • Normalizon presionin e gjakut brenda 6 orëve të para për shkak të bioflavonoideve
 • Rivendos gjendjen dhe elasticitetin e enëve të gjakut brenda 1 regjimi trajtimi
 • E sigurt për çdo moshë. Efektive gjatë fazave 1, 2 dhe 3 të hipertensionit

-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR

Kontrolloje veten!
A vuani nga të paktën një nga simptomat e mëposhtme?

 • Dhimbje koke
 • Rritje e rrahjeve të zemrës
 • Njolla të zeza para syve (notues syri)
 • Lodhje kronike
 • Apati, acarim, përgjumje
 • Edemë e fytyrës
 • Shikim të paqartë
 • Gishta të mpirë dhe të ftohtë
 • Hiperhidrozë
 • Rritje të presionit të gjakut

KY ËSHTË HIPERTENSIONI!

E rëndësishme!
67% e pacientëve me hipertension në Shqipëri nuk e kanë idenë se janë të sëmurë.

Çfarë e bën të rrezikshme hipertensionin?

Pasojat e presionit të lartë të gjakut janë më të rrezikshme sesa sëmundjet onkologjike dhe tuberkulozi së bashku. 89% e rasteve të hipertensionit përfundojnë me infarkte. Në enët e gjakut zhvillohet trombozë. Rreziqet e hemorragjive cerebrale dhe goditjeve në tru janë të larta.

Pirja e duhanit, pirja e alkoolit, kequshqyerja, mënyra e dobët e jetesës, streset dhe niveli i lartë i kolesterolit i bëjnë pasojat edhe më të rrezikshme. Njerëzit mbipeshë vuajnë nga hipertensioni 3-4 herë më shpesh sesa njerëzit normal.

E RËNDËSISHME!
Hipertensioni përparon me shpejtësi dhe një në pesë pacientë përballet me një rezultat fatal. Filloni trajtimin tani dhe bëhuni plotësisht të shëndetshëm.

Zbulimi i rëndësishëm i shkencëtarëve

Shkencëtarëve nga Qendra Kombëtare e Flebologjisë iu deshën 8 vjet për të prodhuar këtë suplement profilaktik-terapeutik. Zbulimi i vitit u nominua në çmimin ndërkombëtar të Fondacionit Gairdner. Testimi me shumë hapa vërtetoi efektivitetin e suplementit, e cila u dha akademikëve të gjitha licencat e nevojshme të cilësisë dhe mbështetjen e qeverisë.

Hipertea eliminon 5 shkaqet kryesore të hipertensionit

 • Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)
  Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.
 • Toksina në enët e gjakut
  Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.
 • Varikoziteti dhe tromboza
  Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).
 • Rritja e nivelit të sheqerit në gjak
  Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.
 • Pesha e tepërt
  Hypertea nxit dobësimin, rrit metabolizmin dhe funksionimin e veshkave falë ekstraktit të melisës.

A Hypertea eliminon © 5 shkaqet kryesore të hipertensionit

 • Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)
  Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.
 • Toksina në enët e gjakut
  Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.
 • Varikoziteti dhe tromboza
  Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).
 • Rritja e nivelit të sheqerit në gjak
  Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.
 • Prekomjernu težinu
  Hypertea potiče mršavljenje, pojačava metabolizam i funkciju bubrega zahvaljujući ekstraktu matičnjaka.

Mendimi i ekspertëve

Unë e konfirmoj!
Luftuesit kryesor kundër hipertensionit janë bioflavonoidet. Ato mund të merren vetëm nga çaji jeshil dhe murrizi. Ato janë të pranishme në pothuajse të gjitha ilaçet kundër hipertensionit.
Por, përqendrimi i tyre në shumicën e produkteve është i vogël!
Kështu, ju mund të duhet të prisni për shumë vite për të parë efektin e saj. Unë e di me siguri se ilaçi i vetëm me sasi të madhe bioflavonoidesh është Hypertea. Unë kam parë formulën e tij dhe përfundimet e ekspertëve të pavarur dhe qytetarëve të respektuar. Unë ua rekomandoj këtë suplement pacientëve të mi dhe i qortoj nëse fillojnë vetë-trajtimin dhe marrin diçka që «ua këshilloi një mik», «lexuan në lidhje me të në internet», «dëgjuan në TV».
Kjo është e gabuar! Ju duhet të luftoni hipertensionin vetëm me metoda të sigurta! Ato të cilat besohen nga mjekët dhe që do të bëjnë që sëmundja juaj të zhduket përgjithmonë.

Doktor i një kategorie më të lartë, Ph.D. në Mjekësi
Robert J.


-50%

Sasia e mallrave në magazinën më të afërt është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR

-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR
 • A személyes adatait bizalmasan kezeljük

Efektiviteti i Hypertea © është vërtetuar nga provat klinike

Miratimi klinik u krye në një spital në Shqipëri në 2011.
Dy grupe vullnetarësh morën pjesë në provën klinike e cila zgjati 25 ditë.
Grupi i parë - burra dhe gra të moshës 28-80 vjeç, me çrregullime hipertensionale, të cilët morën Hypertea, dhe grupi i 2 - burra dhe gra me kushte të ngjashme, të cilët morën një qetësues të padëmshëm.
Rezultatet e hulumtimit

Rezultatet e hulumtimit

Qetësues i padëmshëm

Normalizimi i presionit arterial 1%
Largimi i trombozës së venave 0%
Largimi i aritmisë 2%

Hypertea ©

Normalizimi i presionit arterial 100%
Largimi i trombozës së venave 90%
Largimi i aritmisë 99%

Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©

Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©

Përfitimet e Hypertea ©

 • BNdihmë e shpejtë
  Tensioni i gjakut tuaj do të normalizohet brenda 6 orëve të para të marrjes!
 • Nuk shkakton goditje të papritura ose rënie të tensionit.
  Rregullon funksionimin e saktë të zemrës.
 • Përmirësim gjithëpërfshirës i shëndetit.
  Largimi i pektorisit të anginës, aritmisë, neurozës, përmirësimi i kujtesës, rikuperimi i të folurit dhe lëvizjet pas goditjeve.
 • Rezultat efektiv pa efekte anësore.
  Qelizat e gjalla të bimëve kombinojnë plotësisht me qelizat e trupit të njeriut

Metoda e përdorimit:

Shtoni çaj në një gotë ose filxhan me ujë të nxehtë. Pijeni çajin dy ose më shumë herë në ditë. Rezultatet më të mira arrihen kur çaji pihet në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje para gjumit Kohëzgjatja e rekomanduar e trajtimit - 1 muaj.


-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR
 • A személyes adatait bizalmasan kezeljük:

-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:

  78 EUR
 • Çmimi i ulur:
  39 EUR
1 PAKOVANJE = 39 EUR
2 PAKOVANJA = 59 EUR
3 PAKOVANJA = 69 EUR
4 PAKOVANJA = 78 EUR